Hlavní zásady Berkatu

  1. Pomáhat má smysl nejen těm, kteří jsou nám příjemní, líbí se nám, či je litujeme. Pomáhat je třeba všem, kteří to potřebují. Jsou i případy, kdy pomoc učinila z lumpa slušněho člověka.
  2. Za vynaložené úsilí při poskytování pomoci druhému nelze čekat ani vděčnost ani žádné jiné odměny.
  3. Pomáhat lidem z odlišných kultur nesmí být zaměňováno snahou přesvědčit je, že ta naše kultura je lepší.
Adžamal (Panenky, které pomáhají slepým navrátit zrak)

Adžamal

Koncem roku 2001 uveřejnily Lidové noviny fotografii afghánského chlapce, pacienta nemocnice v Kábulu. Chlapec dlouhodobě strádal podvýživou a do péče lékařů se dostal na pokraji smrti z hladu. 

Snímek nedal spát Martě Nollové: „Najednou jsem měla pocit, že jsou možné dvě cesty, buď se úplně přestanu zajímat o svět, který přesahuje moje hranice chápání, nebo tomuhle klukovi pomůžu“.

A tehdy začal běh na dlouhou trať. Adžamalovi se zrak už zachránit nepodařilo, ale díky projektu, který byl tímto nastartován, byl navrácen zrak desítkám lidí v Afghánistánu. Operace probíhají na Oční klinice v Kábulu a peníze ze sbírky slouží k zaplacení rohovek lidem, kteří si tak nákladnou operaci nemohou dovolit. 

Rohovky získáváme v Oční tkáňové bance FNKV, jejíž pracovnice nám ochotně vycházejí vstříc.

adzamal-002

 Krormě darů od laskavých sponzorů nám peníze pomáhají vydělat také ručně šité panenky. Panenky vznikají na různých školách, v psychiatrických ústavech a na mnoha dalších místech.

                                                Jednu panenku si můžete koupit nebo ušít                                                                                               také Vy...

adzamal-001

ČÍSLO ÚČTU: Raiffeisen Bank: 544411 / 5500, var. symbol: 331

Kontaktní osoba: Jarmila Müllerová

Email:  Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

 

Berkat na Slovensku:

www.berkat.sk

Ti, kteří nám pomáhají

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner